2014 Magyar Nagydíj futam

Ricciardo kibabrált a mezőnnyel a káoszfutamon

Ricciardo meglepetés győzelme a Hungaroringen. Alonso varázslat a lágy gumin, Hamilton felzárkózás egy első körös kalamajka után.

Nézzük mi történt a 29. Magyar Nagydíjjon !

Vasárnap helyi idő szerint 14 órakor vette kezdetét a 29. Magyar Nagydíj a Hungaroringen. Az események kavalkádja azzal kezdődött, hogy a rajt előtt 45 perccel egy könnyed eső látogatta meg Mogyoródot és környékét, mely a rajtra ugyan távozott, de a felhős ég miatt az aszfalt esős maradt.

A rajtrácson 20 pilóta állt, Magnussen és Hamilton a pitből várta a boxot. A felvezető kör elején még egy delikvens csatlakozott hozzájuk Daniil Kvyat személyében. Az orosz nem tudott elindulni a felvezetőkörre, ezért letolták a gridről, és Ő is a boxból vághatott neki a futamnak.

vlcsnap-2014-07-28-14h53m21s22.jpgHamilton és Magnussen a box végén

vlcsnap-2014-07-28-14h51m20s96.jpgKvyat a rajtrácson ragad

Gyulladtak a pirosok szépen sorban, majd amikor elaludtak Vettel és Bottas jobb rajtot kapott el mint Nico Rosberg, azonban a német a Mercedes erőforrás miatt megtudta tartani első helyét. Bottas az 1-es kanyarban megelőzte kívülről Vettel, majd Alonso ugyan ezt a manővert hajtotta végre a 2. kanyarban, így Vettel 2 helyet vesztett 2 kanyar alatt az első körben. Hatalmas rajtot vett Jenson Button is. Vettel mögött az ötödik helyet tulajdonította ki magának az első körben háta mögött Ricciardoval. Hamilton a boxból rajtolva a 2 kanyarban megpördült és autója bal oldalával lekoccolta a falat, de kisebb sérüléssel első szárnyán tovább tudott menni. Ezután Hamilton elkezdett előzgetni amivel a 13-14 helyig küzdötte fel magát.

vlcsnap-2014-07-28-14h56m36s128.jpgA rajt

vlcsnap-2014-07-28-15h01m39s142.jpgHamilton megforog a 2 kanyarhoz érve

Rosberg előnyt kezdett kiharcolni, mely sikerült is kisebb hibák közepette (elmérte az 1 kanyar féktávját és meglátogatta a bukóteret). Azonban 9 másodperces előnye nem tartott sokáig, mivel Marcus Ericcson falba tette a Caterhamet. Jöhetett az SC, ami az első 4 kivételével mindenkinek kedvezett, mivel ők betudtak jönni időveszteség nélkül a boxba száraz pályás abroncsokért, kivéve Button és Magnussen. Ők is bejöttek, de intermediate kerekeket kaptak. A pályát feltakarították, az SC a kör végén távozott volna, azonban jött Grosjean és ugyan ott ahol Ericcson, Ő is összetörte a Lotust (SC mögött ????).

Ericcson majd Grosjean töri össze az autót ugyan ott

Az első 8 sorrendje ezután Ricciardo, Massa, Alonso, Vergne, Rosberg, Vettel és Hamilton volt. Vergne nagyon jól jött ki a biztonsági autós periódusból, így kerülhetett ennyire előre. Rosberg Vergne és Vettel Hamilton csata alakult ki. Senki sem tudott előzni. Elől Ricciardo szép kis előnyt autózott ki, ekkor azonban újra jött a biztonsági autó. Ezúttal Perez a célegyenes ráfordítóból kifele jövet tette rá az autót a műfűre, mely azonnal beforgatta a falba, ráadásként a pálya bal oldalának csapódott így az autó félig a rajtrács közepére sodródott vissza. Mivel a SC jókor jött be Ricciardo időveszteség nélkül tudott kereket cserélni, és Hamilton mögé érkezett vissza a pályán.Ez után a Safety Car távozott és az őrület újra elkezdődött. Button és Magnussen egy darabig gyorsabb volt, azonban ahogy túlmelegedtek az átmeneti esőgumik meg kellett látogatniuk a boxot száraz pályás gumikért.

Mindkét Force India elvérzett a Hungaroringen

Rosberg Vergne és Hamilton Vettel csata alakult ki megint, de még mindig nem tudtak előzni. Rosberg kezdte a kerékcseréket, azonban amikor kihajtott a boxba Vettel megpördült akárcsak Perez, azonban Ő nem törte össze autóját, épphogy csak súrolta a falat jobb hátsó kerekével. Hamilton megelőzte, majd egy körrel később Vergne-t is térdre kényszerítette a 4-es kanyarban. (Tavaly Grosjean itt előzött hatalmasat, de őt megbüntették pályaelhagyásért.)

Vettel hihetetlen mentése

Hamilton következett a kiállással, ekkor kemény keverékű abroncsot kapott, és megelőzte Rosberget, a boxban. A kiállásokat követően, mivel Vettel kiesett a pixisből megforgásával, a sorrend Ricciardo, Alonso, Hamilton, Rosberg volt és itt jött a csavar a dolgokban. Látszott hogy közülök fog valaki kikerülni győztesként. Ricciardonak még volt egy kiállása, ahogy Rosbergnek is, azonban Alonso és Hamilton a végéig mentek. Alonso lágy, míg Hamilton közepes keverékeken voltak. Ricciardo és Rosberg szintén a lágyat használták.Mind két Force India elvérzett

A hátsóbb régiókban Vettel, Räikkonen, Massa és Bottas vitézkedtek egymással. Itt Räikkonen és Massa csatája volt izgalmasabb, míg Vettel kicsit le volt maradva tőlük Bottas pedig előttük volt.

Ekkor Hamilton kapott egy érdekes üzenetet csapatától, miszerint engedje el csapattársát. Ezt Hamilton nem tette meg, Rosberg bejött a boxba és visszaesett a 7 helyre, Massa és Räikkonen mögé.

Ricciardo is meglátogatta utoljára a hungaroringi boxlétesítményeket, és újra lágy abroncsot kapott, aminek mindössze 15 kört kellett kibírnia, a hűvös aszfalton, magyarul a Red Bull ausztrálja a szemét is kinyomhatta a gépnek.

Hamilton nem bírt Alonsoval, majd megérkezett Ricciardo. Először Hamilton-t, majd Alonso-t is ketté harapta mint óvodás a nápolyit. A sorrend Ricciardo, Alonso, Hamilton volt, azonban ekkor a Hamilton fanok még közel sem nyugodhattak meg, mivel jött Rosberg nagy tempóval, miután megelőzte a Räikkonen, Massa, Bottas 3-ast. Rosbergnek egy lövése volt, azonban Hamilton észnél volt, és lekergette a pályáról a németet.

vlcsnap-2014-07-28-15h49m51s135.jpgRicciardo Hamilton csata

vlcsnap-2014-07-28-15h51m09s139.jpgRicciardo Alonso-t is megeszi az
első kanyarban

vlcsnap-2014-07-28-15h51m38s179.jpgHamilton az utolsó körben kivédekezi Rosberget

A futamot tehát Daniel Ricciardo nyerte meg a Red Bullal. A második Fernando Alonso a Ferrarival, míg a harmadik Lewis Hamilton lett a Mercedesszel.